Prečo by ste si mali nasadiť okuliare s filtrom modrého svetla?

Okuliare s filtrom modrého svetla sú špeciálne navrhnuté okuliare, ktoré blokujú určitú časť viditeľného svetla, ktorého vlnová dĺžka sa pohybuje medzi 380 a 500 nanometrami. Tieto okuliare sú navrhnuté tak, aby pomohli ochrániť oči pred škodlivým vplyvom modrého svetla.

nubelson-fernandes-1XaHEwhKPhc-unsplash

V dnešnej dobe trávia ľudia veľa času pred počítačom, smartfónom alebo televíziou, čo môže mať negatívny vplyv na ich zdravie. Jedným z problémov, ktoré sa s týmto spájajú, je modré svetlo, ktoré tieto zariadenia vysielajú. Toto svetlo môže spôsobiť únavu očí, problémy so spánkom a dokonca aj poškodenie zraku.

Preto sa stáva čoraz populárnejším riešením používanie okuliarov s filtrom modrého svetla. Tieto okuliare majú špeciálne sklo, ktoré zablokuje časť modrého svetla, ktoré by inak vstúpilo do oka.

temple-cerulean-tP8ZwlCF8og-unsplash

Tento filter modrého svetla funguje tak, že oddeľuje modré svetlo od ostatných farebných spektier. Svetlo, ktoré má vysokú energiu a krátke vlnové dĺžky, je filtrované, zatiaľ čo zvyšné farby prechádzajú cez sklo bez zmeny. Tým sa minimalizuje množstvo modrého svetla, ktoré vstupuje do oka a tým aj jeho negatívny vplyv.

Okuliare s filtrom modrého svetla by si ľudia mali kúpiť preto, aby minimalizovali riziko poškodenia zraku a znížili únavu očí. Tieto okuliare sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí denne trávia veľa času pred počítačom, tabletom alebo smartfónom. Okrem toho môžu pomôcť aj ľuďom, ktorí majú problémy so spánkom, pretože modré svetlo môže ovplyvniť produkciu melatonínu - hormónu, ktorý reguluje spánkový rytmus.

Neváhajte preto vyskúšať produkty značky Dubo Glasses, ktoré máme na našej stránke: 

Ak snimi nebudete spokojný môžete nám ich do 14 dní vrátiť.


Výskúšajte našu ponuku na: https://www.okuliare-na-pc.sk/ochranne-antireflexne-okuliare-na-pocitac/ 

Zdroj obrázkov: unsplash.com